Z myślą o znaczeniu sportu dla młodzieży i wszystkich osób pasjonujących się różnymi dziedzinami sportowymi, w mieście dynamicznie rozwijana jest baza sportowa oraz szeroka oferta zajęć sportowo-rekreacyjnych w oparciu o działalność licznych klubów i związków sportowych.

W uprawianiu różnorodnych dyscyplin sportowych bez wątpienia potrzebna jest dobra technika i precyzja, której radomianom nie brakuje. Ma to swoje odbicie w licznych sukcesach radomskich sportowców, zarówno na arenie krajowej, jak i zagranicznej. Dotyczy to sportu dzieci i młodzieży, a także seniorskiego sportu zawodowego.

Wśród wielu wydarzeń i zawodów sportowych godna zauważenia jest coroczna Radomska Olimpiada Młodzieży, podczas której w 85 konkurencjach sportowych rywalizuje ok. 4 500 dzieci w wieku od przedszkolnego do ponadgimnazjalnego.

Młodzież ta stanowi zaplecze dla 96 klubów sportowych działających na terenie miasta. Są wśród nich kluby ze stuletnią tradycją, jak Radomski Klub Sportowy „Radomiak” czy Radomski Klub Piłkarski „Broń”, a także działające równie prężnie Radomskie Centrum Siatkarskie Czarni, Klub Sportowy „Rosa-Sport”, AZS Politechnika Radomska czy też silne kluby łucznicze Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół i Łuczniczy Klub Sportowy „Radom”, które do swoich wychowanków mogą zaliczyć uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w Sydney. Godne zauważenia są również olimpijskie medale i sukcesy sportowców zrzeszonych w Radomskim Stowarzyszeniu Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”.

Aktywnie działa również Automobilklub Radomski czy Aeroklub Radomski, organizatorzy wielu imprez o charakterze międzynarodowym. Zawodnicy tych klubów wielokrotnie zdobywali mistrzostwa kraju.

Źródło: http://www.radom.pl/page/26,sport.html